KOSZYK JEST
PUSTY

+48 602 426 264

sklep@filamenty3d.com.pl

Darmowe programy do projektowania 3D

lut02

Darmowe programy do projektowania 3D

Lista darmowych programów do projektowania, które mogą się przydać w projektowaniu hobbistom. Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę, że są programy do projektowania przestrzennego, które nie muszą kosztować ani złotówki. Oto alternatywy dla profesjonalnego ale drogiego oprogramowania do 3D, teraz można skorzystać z darmowych programów, które w pewnych względach mogą być wystarczające i spełniać wasze oczekiwania:

 

Darmowe programy do projektowania 3D sketchup
SketchUp  od Google,  to idealny program dla początkujących ze względu na jego bardzo intuicyjny panel do rysowania. Program posiada ogromną (milionową) bibliotekę elementów online, które zostały przesłane przez użytkowników z całego świata, wszystko gotowe do pobrania za darmo. Program oferuje wiele formatów w jakich możemy zapisać pliki. Wyszedł również naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów jeśli chodzi o druk 3D i jest możliwa do zainstalowania wtyczka umożliwiająca konwertowanie plików do STL.
Gdyby ktoś myślał nad rozszerzeniem wersji na SketcheUp Pro 2014 to kosztuje ona 590$.

Darmowe programy do projektowania 3D autodesk 123d
Autodesk 123D – firma Autodesk jest jednym z największych na świecie producentów oprogramowania CAD. Autodesk 123D to darmowe oprogramowanie 3D CAD.  Posiada obszerną bazę bibliotek CAD oraz dostęp do społeczności internetowej. 123D dysponuje bardzo fajnym narzędziem, dzięki któremu w bardzo prosty sposób stworzymy trójwymiarowy obiekt ze zdjęć. Wystarczy zrobić parę zdjęć przedmiotu (im więcej tym lepiej), a następnie po wgraniu do aplikacji zostaną one połączone w model 3d. Program dodatkowo posiada aplikacje na iPad / iPhone

 

Darmowe programy do projektowania 3D blender

 

 

Blender jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników, szczegółowy interfejs, wysoka rozdzielczość, możliwości renderingu i animacji. Poza tym, Blender jest prawdopodobnie najlepszym programem CAD dostępnym open source , który zawiera funkcje charakterystyczne dla wysokiej klasy oprogramowania 3D. Program ukierunkowany głównie na gry komputerowe i animacje.

Darmowe programy do projektowania 3D net fabb

 

Netfabb Studio Basic – oferuje podstawowe funkcje analizy i naprawy siatki modeli trójwymiarowych, zapisanych również w plikach STL. Działa w systemach Windows, Linux lub Mac.

 

Darmowe programy do projektowania 3D K-3D

 

K-3D to darmowe oprogramowanie do modelowania i animacji 3D. Program jest rozbudowany i nieco skomplikowany dla początkujących, ale zarazem bardzo uniwersalny i można używać sporej ilości dostępnych plug-inów. Program ułatwia prace z modelowaniem poligonalnym. Dzięki niemu stworzysz dowolne  kształty, krzywe i animacje.

 

Darmowe programy do projektowania 3D Sculptris

 

Sculptris to intuicyjny program do rzeźbienia w przestrzeni wirtualnej, nie wymagający instalacji. Program stworzonych przez twórców ZBrush.

 

Darmowe programy do projektowania 3D art of illusion

 

Art of Illusion to w pełni funkcjonalny darmowy program open source do modelowania 3D, który może być używany do renderowania grafiki i animowania obiektów. Art of Illusion jest bardziej przeznaczony do grafiki komputerowej niż jako narzędzie inżynierskie.

 

 

Darmowe programy do projektowania 3D meshlab
MeshLab to narzędzie umożliwiające edycję obiektów trójwymiarowych z wykorzystaniem siatki. Program posiada funkcję czyszczenia, filtrowania oraz renderowania dużych rysunków 3D, obsługuje pliki STL.

 

Darmowe programy do projektowania 3D 3DCrafter

 

3DCrafter – jest narzędziem do  modelowania 3D i animacji. Jest dostępny w trzech wersjach, pierwsza darmowa wersja 3DCrafter, oraz dwie płatne 3DCrafter Plus i 3DCrafter Pro. Import plików STL jest zintegrowany z każdą wersją, jednak eksport jedynie w 3DCrafter Pro.

 

Darmowe programy do projektowania 3D 3dtin
3Dtin – Prosty program do projektowania 3D, który nie wymaga instalacji ponieważ można z niego korzystać bezpośrednio z przeglądarki.

 

Darmowe programy do projektowania 3D animor

 

Anim8or służy do modelowania 3D i animacji postaci.

 

 

Darmowe programy do projektowania 3D BRL-CAD

 

BRL-CAD to potężny i zaawansowany program open source, który zawiera interaktywną edycję geometrii obrazu.

 

 

 

Darmowe programy do projektowania 3D LeoCad

 

LeoCAD – to program CAD w którym można tworzyć wirtualne modele klocków LEGO. Społeczność LDraw stworzyła już teraz ponad 6 000 różnych modeli.

 

Darmowe programy do projektowania 3D openscad

 

OpenSCAD jest to oprogramowanie do tworzenia obiektów 3D CAD.  Jest to dobre narzędzie do tworzenia przestrzennie części maszyn, jednak nie nadaje się jeśli masz pewną wizję artystyczną do tworzenia np. grafik komputerowych. Dostępne dla Linux / UNIX, MS Windows i Mac OS X.

 

Darmowe programy do projektowania 3D wings

 

Wings 3D to zaawansowany program open source, oferujący szeroką gamę narzędzi do modelowania 3D, konfigurowalny interfejs oraz wsparcie dla materiałów i tekstur. Jest rozwijany od roku 2001. Nie obsługuje animacji.

 

Darmowe programy do projektowania 3D Claraio

 

Clara.io to w pełni funkcjonalne narzędzie do modelowania 3D i renderowania, które działa w przeglądarce. Nie wymaga pobierania, licencji i konfiguracji.

 

Darmowe programy do projektowania 3D seamless3d
Seamless3d to oprogramowanie open source do modelowania 3D dostępne dla wszystkich na licencji MIT. Program przeznaczony raczej dla artystów niż dla inżynierów.

 

Darmowe programy do projektowania 3D tinkercad

 

Tinkercad  to idealny program dla początkujących, który poprzez zabawę i proste zadania nauczy projektowania. Działa bezpośrednio w przeglądarce.

 

 

Darmowe programy do projektowania 3D topmod

 

TopMod umożliwia dynamiczną zmianę geometrii siatki, dodatkowo można prosto dodawać i usuwać krawędzie, tworzyć i zamykać otwory, a także wykonywać inne szybkie przekształcenia na siatce.

 

 

Darmowe programy do projektowania 3D ofx

 

OpenFX jest open-source i darmowym programem do animacji i modelowania, rozpowszechniany na licencji GNU.

 

Darmowe programy do projektowania 3D freecad
FreeCAD służy do modelowania 3D. Modelowanie parametryczne pozwala łatwo modyfikować projekt wracając do historii modelu i kontrolując poszczególne parametry. Program open source na licencja LGPL.

 

Darmowe programy do projektowania 3D 3dmto

 

3Dmtp to oprogramowanie działające w chmurze, koncentruje się na modelach architektonicznych. Oferuje eksport projektów do druku 3D.

lut  02
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl